جیتوی لیمو آلبالوی کاله

بستنی کاله چند وقتی بود که تو توییتر و فیس‌بوکش اعلام می‌کرد قراره یه بستنی قراره بده بیرون. حتی قبل از عید هم یه مراسم داشتن واسه اصطلاحا Launch کردن محصولشون (لانچ رو چی ترجمه می‌شه کرد؟ به آب انداختن محصول؟ 😀 ) که بعدا مشخص شد حتی مسئولای سوشال مدیاشون گول خوردن و بستنی تو اون مراسم معرفی نشد! ضمنا حرفی از این که بستنی مورد نظر چه جوریه (قیفی؟ چوبی؟ یخی؟ لیتری؟ …) هم نمی‌زدن حتی. فکر کنم می‌ترسیدن اسمشو بگن، فرداش ببینن شرکت‌های دیگه سریع چوب اسکی‌ها رو از تو گنجه در آوردن و دارن اسکی می‌کنن و ۱۷ تا طعم و رنگ دیگه از این مدل بستنی زدن.  خلاصه، پریروزا با ما تماس گرفتن و گفتن بستنی جدیدشون داره میاد بیرون و ازمون دعوت کردن بریم اون‌جا قبل از ورود به بازار، امتحانش کنیم 🙂 الان که این متن داره نوشته می‌شه احتمالا روز اولیه که تو مغازه‌های تهران پیدا می‌شه.

Jeeto

بستنی مورد نظر، یه بستنی یخی از سری جیتوهای کاله‌س و فرقش با بقیه بستنی‌های سری جیتو اینه که برای اولین بار، طعمش ترکیبی و دورنگه. البته بستنی یخی دورنگ یادمه که قدیما بود. معمولا هم نارنجی صورتی بود  به این صورت که نصفه بالا یه رنگ بود و نصفه پایین یه رنگ دیگه. ولی  ابداع کاله، فرو کردن دو رنگ تو هم بدون تداخلشونه 😀 لایه‌ی رویی، لیمو و لایه‌ی زیری، آلبالوئه.  و البته ابداع بعدیشون هم احتمالا ترکیب لیمو با آلبالوئه! با توجه به سابقه‌ای که تو تولید طعم بستنی دارند هم هیچ بعید نیست «دوسیب نعناع» و «چای قند پهلو» و «علف» رو به زودی شاهد باشیم 😀

Jeeto in Action!

متاسفانه به دلیل مشکلات زمانی، داف قَدَری برای ارائه این بستنی پیدا نکردیم و به نرهای پشمالومون بسنده کردیم!

بسته‌بندی این بستنی، به نظرم با دو تا جیتوی آخر متفاوته و کلیت طراحیش اصلا مثل اونا نیست. شاید قراره طراحی بسته‌بندی همه جیتوها به این سمت بره. گرچه امیدوارم که نره! من قبلیا رو بیشتر دوست دارم. طرحی که روی لیمو آلبالو هست اصلا چاپ خوبی نداره و با پوستری که ازش تولید شده متفاوته. آلبالوها واضح نیستند و نوشته‌ها سایه دارند:

بسته‌بندی جیتو لیمو آلبالو

اینم پوستر یا به قول دوست عزیزی (که معتقده هر وقت Post رو «پوست» نوشتین، Poster  رو هم «پوستر» بنویسین)، پستر رسمی این بستنی:

پستر جیتوی لیمو آلبالو

و اما طعم: اولش که شروع به خوردن کردم، به خاطر روکش لیموییش و غلظت کم بخش آلبالوییش، یکم یاد بستنی فالوده‌ای افتادم. این بخش لیمویی، حس خوردن لیموی تازه رو می‌ده.  همینجوری که رو به پایین میری طعم آلبالو زیاد می‌شه و ترشیش به نظر من کم‌تر. آلبالوش من رو تا حدود زیادی یاد مربای آلبالو میندازه؛ گرچه خود کارمندای شرکت معتقدند که آلبالوش ترشه؛ حالا یا ذائقه من کجه یا اونا. ترکیب یه مربای آلبابوی خونگی با یه طعم لیموی باحال، چیز بامزه‌ای از آب دراومده، طعمی که هم ترشه، هم نیست . ضمنا اگه از بافت سفت بستنی یخی خوشتون میاد، از گازهای اول خیلی لذت می‌برین. این بستنی به خاطر میوه‌های توش، بافت سفت‌تری نسبت به بقیه جیتوها داره و اینم چیز دیگه‌ای از این بستنیه که زیاد دوست نداشتم؛ گرچه اگه یکم صبر می‌کردم و شروع به خوردن می‌کردم سفتیش اذیتم نمی‌کرد؛ همون‌طوری که آخرای بستنی برام دلچسب‌تر بود. ضمنا با توجه به مواد تشکیل دهنده‌ش، می‌شه دید که این جیتو، برخلاف جیتوهای ترش قبلی، نمک توش نیست.

IMG_8446

دسته‌بندی: بستنی، بستنی یخی، پاپسیکل (Oh yeah baby)!

طعم حدودی: لیمو، آلبالو، فالوده، مربای آلبالو

قیمت: ۷۰۰ تومان معادل حدود ۱۹۳ فرانک گینه

جدول حقایق تغذیه‌ای: بشینین می‌خوام براتون از حقایق بگم!

حقایق تغذیه‌ای!

+++++

تو اینستاگرم و فیس‌بوک و توییتر  هستییم!