بستنی هایپیرال هویج میهن

بستنی هویج؟ اون‌قدر وسوسه‌کننده هست که برم سراغش.

بستنی این شکلی(حالا نمی‌گم اسپیرال! ولی خوب یادمه برای اولین بار دایتی رو دیدم که همچین بستنی‌ای زده بود، اسمشو هم گذاشته بود اسپیرال)؟ ممم.. منو یاد دایتی می‌ندازه، ایشالا که خوشمزه‌س.

میهن؟ فالوده‌ای‌هاش که خوشمزه بوده، اینم حتما خوبه.

من بستنی‌های دایتی رو وقتی تازه اومده بودن تست کرده بودم، و خیلی دوستشون نداشتم؛ ولی یادمه یکی از نکات مثبت بستنی‌هاشون بسته‌بندی و ظاهر خوب خود بستنی‌هاشون و همین‌طور خلاقیت تو محصولاتشون بود. شاید من اشتباه می‌کنم ولی تاجایی که می‌دونم اولین سری از بستنی‌های فالوده‌ای (نه چوبی، بلکه ظرفی) رو دایتی زد. حتی برای اولین بار هم بستنی پیچ‌پیچی! (اسپیرال) رو یادمه دایتی تولید کرد. حالا به این فرضیات، نمی‌دونم چرا میهن همچین بستنی‌ای زده و اسمشو یه چیزی شبیه اون گذاشته؟

حالا به شباهت ظاهری خود بستنی کاری ندارم، به هرحال بستنی‌ها، شکلشون محدوده (حداقل تو مملکت عزیزمون که قدرت برتر منطقه هم هست، این‌طوریه و کسی زیاد به خودش زحمت نمی‌ده واسه یه طراحی جدید) ولی دیگه نمی‌دونم چه دلیلی داره اسماشون هم این‌قدر شبیه هم باشه : هایپیرال میهن – اسپیرال دایتی. لابد دومینو هم که با این سرعت، داره تو هر زمینه‌ای که قبلا بقیه قدم گذاشتن، قدم می‌ذاره، هم یه بستنی می‌زنه مثلا به اسم «کُپیرال»

ضمنا اسم دایتی حالا معلومه که چرا اسپیراله و معنی داره این اسم؛ ولی معنی «هایپیرال» چیه؟ من نه تو فرهنگ لغت دهخدا معنی براش پیدا کردم، نه تو گوگل کردن دیکشنری‌های آنلاین انگلیسی، افریقایی، ارمنی، آلبانیایی، آذری، مالای (مالزیایی)، … و حتی عبری. تنها چیزی که با گوگل کردن به دست میاد یه یوزر بازی BF3ئه، به اسم HighSpiral، که بیشتر از ۳۰۰ ساعت BF3 بازی کرده +

و اما بستنی هایپیرال هویج میهن، تنها چیزی که توش نیست هویجه. و این نظر فقط مال من نیست. به جز من، دو سه نفر دیگه هم امتحان کردن و همین نظر رو داشتن. و اما چی توشه؟ بستنی سنتی! تلاش میهن برای چوبی کردن بستنی‌های سنتی ایرانی قابل احترامه و حتی به نظر من درزمینه‌ی بستنی فالوده‌ای، عالی بود این ایده. ولی راجع به هویج‌بستنی، حداقل من یکی که انتظارم برآورده نشد. اگه بستنی سنتی می‌خواستم، خوب بستنی سنتی می‌خریدم طبعا. حتی من تو بستنیش، طعم خامه‌ی بستنی سنتی رو هم حس کردم. فک کنم اون روز مواد اولیه رو اشتباه ریخته بودن تو خط تولید

کلاً به عنوان بستنی سنتی چیز خوبیه. نمی‌دونم ۵۰۰ تومن می‌ارزه یا نه. ولی به عنوان هویج‌بستنی بدون هویج اگه سراغش برین احتمالا خوشتون میاد.

این بستنی از سری «میرکس» میهنه که هنوزم نمی‌دونم این دسته‌بندی‌ها بر چه اساسیه و اصلا میرکس به چه معنیه. سایت میهن هم بعد از بازی درآوردن‌های فراوان بالاخره باز شد و اینجا می‌تونین صفحه‌ی مربوط به این بستنی رو ببینین.

دسته‌بندی: بستنی، بستنی چوبی

طعم حدودی: قراره که هویج بستنی باشه ولی بستنی سنتی با قطعات خامه

قیمت: ۵۰۰ تومان برای یک سیخ/عدد/دانه/چوب

ترکیبات: بستنی شیری زعفرانی، شیر تازه، شکر، چربی شیر (خامه تازه، کره حیوانی)، مواد جامد شیر بدون چربی، شربت گلوکز، مواد پایدارکننده، زعفران. روکش کنسانتره آب هویج: آب، شکر، کنسانتره آب هویج، اسید سیتریک خوراکی، استابیلایزر، بتاکاروتن، طعم‌دهنده برپایه‌ طبیعی هویج. (بعد از مدت‌ها، پیچوندن این بخش، مجبور شدم تایپ کنم همه رو)

جدول ارزش مواد غذایی: اینجا

+++++

۱- تا فصل توت سفیده، از دستش ندین و برین حسابی بخورین. به نظر من حتی پول هم ندین بالاش. بالاخره یه درخت بی‌صاحابی یه جا پیدا می‌شه ازش بچینین بخورین. اصل حالش به همین چیدنشه :D

۲- ما نفهمیدیم بالاخره داستان چیه:

میهن چند وقتیه خودشو خفه کرده با این موضوع که «باباجون، بستنی میهن، اسمش میهنه». این خفه کردن هم تو SMSها و زیرنویس‌ها و اطلاعیه‌های توی سایتشون و … تجلی پیدا کرده. خوب این یعنی چی؟ مگه می‌شه آدم بستنی میهن بخره ولی روش نوشته باشه مثلا «قدرت»؟ بله، می‌شه. انگار هیچ معجزه‌ای تو این کشور عزیز، عجیب نیست :D

شایعات حاکی از اونه که مشکل اصلی میهن، دومینوئه. شرکتی که تاجایی که بنده یادم میاد، از عید امسال یهو سر و کله‌ش با تبلیغات نسبتا زیاد پیدا شد و پشت سر اون هم میهن با تبلیغات فراوونش در زمینه‌ی بستنی دابل‌چاکت، همه‌ی مناظر تبلیغاتی شهر رو از بیلبرد گرفته تا اتوبوس، پر کرد . تا اینجای کار مشکلی نیست. مشکل از اینجا شروع می‌شه که به نظر می‌رسه دومینو زیادی شبیه میهنه ولی میهن نیست. از لوگوش گرفته تا محصولاتش، خیلی شباهتا می‌شه پیدا کرد.

شایعات همچنان حاکی از اینه که حتی یه جاهایی، دومینو رو به اسم یه سری جدید از محصولات میهن پخش کردن :D و به خاطر همینه که میهن داره با SMS و غیره خفه می‌کنه ما رو که جون بچه‌هاتون، حواستون باشه میهن بخرین :D قضیه خیلی جالب‌تر می‌شه که وقتی به شرکت میهن زنگ زدیم برای آمار گرفتن راجع به دبل‌چاکلتشون و همین‌جوری بین حرفا گفتیم که این تماس رو با دومینو و کاله هم گرفتیم، راجع به دومینو با حالت بسیار تهاجمی و عجیبی گفتن که: «مگه دومینو دابل‌چاکلت داره؟» که این سوال رو بعدا شرکت دومینو، نه با جواب دادن به ایمیل ما، نه با تماس با ما، بلکه با پیگیری خودمون بعد از یکی دو روز و پشت تلفن صبر کردن، جواب دادن و گفتن که نداریم همچین محصولی (واسه من سوال بود که واقعا چرا همون اول که زنگ زدیم و داستان رو گفتیم نگفتن که همچین محصولی ندارن، بلکه بعد از ایمیل‌کاری و فرستادن چیزایی که می‌خواستن تازه یادشون افتاد که همچین محصولی ندارن) و گفتن که به جاش بستنی سالار دارن و اگه خواستیم مقایسه کنیم می‌تونیم روشون حساب کنیم. دمشون گرم :D

بنده هنوز افتخار آشنایی با بستنی‌های دومینو رو نداشته‌م ولی چیزای جالب زیادی از شرکتشون دیدم :D جالب‌ترین چیزی هم که دیدم این بود:

سال‌هاست که سطل‌ آشغال‌های جلوی سوپرمارکت‌ها، کار میهنه. سطل‌های آبی، با لوگوی میهن و شعار «دوست‌دار محیط زیست» در زیرش. جالب‌ترین کار دومینو به نظر من زدن این سطل‌آشغال‌های سبزه که دقیقا به همون شکله، یعنی لوگوش بالاست و زیرش یه جمله درباب طبیعته (با طبیعت دوست باشیم). و جالب‌تر این‌جاست که دقیقا جایی من اینو دیدم (همون‌طوری که تو عکس می‌بینین) که سطل میهن هم داشته! یعنی یه شیطنت جالبی تو کل داستان هست (واقعا عبارت بهتری از «شیطنت» واسه معادل مودبانه‌ی «کرم داشتن» وجود نداره؟ شیطنت آدمو یاد اخبار ساعت ۱۴ میندازه :| )

۳- به نظرسنجی زیر با دقت پاسخ دهید (۳نمره)