شیر بستنی کاله

اول از همه یه سری تشکرات اساسی از استاد معظم‌له دارم که هم زحمت هاست این‌جا رو کشید (اسپانسر اینجا شد در حقیقت)  و هم کارای فنیشو کرد و تمشو عوض کرد و امکانات اینجا رو بیش از پیش کرد ^:)^^:)^ و باز هم :کرنش:

همون‌طوری که می‌بینین تم سایت تغییر کرده و یکم جینگول شده. البته هنوز یکم کار داره ولی دیگه آپدیتش کردم. زحمت زیادی گردن استاد کامی انداختم. نکته‌ای که فعلاً وجود داره اینه که اگه با www بخواین به این‌جا سر بزنین احتمالاً فیلش جاشو خیس کرده (اگه راجع به چرایی و چگونگی و منطق پشتش هم فهمیدین به ما خبر بدین). کلاً این‌که اگه می‌بینین گوشه‌ایش شاس می‌زنه، بگین اگه رفع‌کردنی بود، رفعش کنیم. ممنان

شیربستنی کاله

با این‌که یکم هوا سرد شده و آب‌دماغا آویزونه و ته گلوها خرخریه! ولی حیفه بستنی رو فراموش کنیم! مخصوصاً بستنی‌های خوشمزه‌ی کاله رو.

مدت‌ها بود دنبال یکی از بستنی‌های کاله بودم و پیداش نمی‌کردم هیچ‌جا! حتی چند تا از سوپریا گفتن که یه مدت آوردن ولی پخش‌کننده‌ش گفته دیگه تولید نمی‌شه و منم کلاً بیخیالش شده بودم. تا این‌که پریروزا کاملاً اتفاقی دیدم یه سوپری داره اینو. اشک شوق تو چشام حلقه زده بود و با ناباوری بهش زل زده بودم. یکم چشامو مالوندم ولی بازم باورم نمی‌شد

من: آ … آ… آقا… مَ … من درست می‌بینم؟

اون: چیو؟

من: ای… ایی… این شیر بستنی کاله‌س؟ یعنی باورم شه؟

اون: هست دیگه. مگه چیه؟

من: ولی… ولی هیچ‌جا نبود. می‌شه ، می‌شه یه سیلی تو گوش من بزنین مطمئن شم بیدارم؟

اون: ای به چشم

که اونجا از جدیت اون آقا فهمیدم که کل قضیه جدیه و یه ربع طول کشید تا بیخیال داستان سیلی شه 😀

خوشحال و شاد و خندون دو تا خریدم و رفتم خونه، یکی با بسته‌بندی(پوست/جلد/جلت/کاور/مشما/…) سفید/کرم ، یکی هم صورتی/قرمز. با این تصور که فرق می‌کنن با هم. که البته زهی خیال باطل. مزه جفتشون عین هم بود! مکاشفات من در باب این بستنی این بود که خیلی نمی‌شه بهش گفت یخی، بیشتر از بخش شیرش ارث برده تا یخ. گاز اول شما رو یاد شیر و خامه و کره و شکلات سفید و تاکید معلم‌های دبستان بر مصرف لبنیات برای حفظ سلامت دندون‌ها و استخون‌ها می‌ندازه و خوشبختانه خیلی هم شیرین نیست. بعد از تموم کردنش رسماً احساس می‌کنین یه لیوان شیر با شکلات سفید خوردین و بیخیال مسواک شب می‌شین! با بستنی وانیلی اشتباه نگیرینش و فک نکنین چون سفیده وانیلیه! چیزای سفید زیاد هست تو دنیا؛ از سفیدی برف گرفته تا گالانت سفید ۱۹۸۲ سوپرسالن اتومات ما (که البته انقدر خاک خورده دیگه سفید نیست واقعاً – راستی کسی مشتریش نیست؟ کارت سوختم داره‌ها:D). مقصود این‌که اصلاً مزه‌ی وانیلو حس نمی‌کنین. با شیر طرفین!

البته رو بسته‌بندی این صورتی/قرمزه اینجوری نوشته : “شیربستنی چوبی (ویتامینه)” که یادم نیست رو بسته‌بندی سفید/کرِمه حرفی از ویتامینه بودنش زده بود یا نه. چون تا دیدم مزه‌شون یکیه اونو انداختم دور. سایت کاله هم یه ساعته داره زور می‌زنه واسه من باز شه. نمی‌دونم چه کنم!

شیر بستنی کاله

دسته‌بندی: بستنی، بستنی یخی

مزه‌حدودی: شیر، شکلات سفید، لبنیات!

قیمت: ۲۷۵ تومن

ترکیبات: شیر پاستوریزه(نه‌بابا؟)، شیر خشک، شکر، چربی حیوانی، موادسفت‌کننده(هاه؟)(E407,E471,E412,E466)

ارزش غذایی در ۱۰۰ گرم:

فونیک اسید ۲۲ میکرو‌گرم
نیاسین ۱/۹۸ میلی‌گرم
ویتامینC ۶/۶ میلی‌گرم
ویتامینD ۰/۵۵ میکروگرم
کلسیم ۸۸/۲ میلی‌گرم
ویتامینE ۱/۱ میلی‌گرم
انرژی ۱۴۶ کیلوکالری

++++

Reza Yazdani

اصولاً اگه مثل من آهنگ “کافه‌نادری” یه مدت همه‌جا همراهتون بوده یا جمعه بعد از ظهراتونو با “مرگ تدریجی یک رویا” زار زدین، حتی با ورژن Jazz یا پیانوش؛ دیگه با رضایزدانی آشنایین احتمالاً. به شخصه همه‌ی کاراشو دوس ندارم ولی کاراییشو که دوس دارم خیلی دوس دارم! مخصوصاً این ۴ تایی که این بالا نوشتم. حالا ایشون یه آلبوم جدید دادن بیرون به اسم “ساعت ۲۵ شب” که من توش ترک‌های “میعادگاه” ، “اتاق یخ‌زده”، “ساعت ۲۵ شب”، “حس تاریخ” و “داغ” رو بیشتر از همه می‌پسندم. چون تو خیلی از سوپرمارکتا به قیمت ۱۵۰۰ تومن یافت می‌شه، شاید خیلی خرید آنلاینش به صرفه نباشه. ولی بگردین هست جاهایی که آنلاین بفروشن. ۱۵۰۰ تومن هم فک نکنم نیازی به گفتن این‌که “لطفاً دانلود نکنین” داشته باشه. احتمالاً نمی‌کنین این‌کارو خودتون.